sport

Sveio jenter 17 var i helgen i Bergen for å kjempe om en plass i NM-landsfinalen. Bak fra venstre: trener og lagleder Asle G. Halleraker, Ermina Agasøster, Gabriele Verketyte, Hanne Margrethe Bua, Maja Aronsen, Synneva Gjerde, Elin Sivertsen og trener Svein Olaf Bua. Foran fra venstre: Oda Luggenes By, Stine Westvik, Milla Christiansen, Tyra Wistrøm, Sunniva Meling, Sophia Nygård. Foto: Privat
Sveio jenter 17 var i helgen i Bergen for å kjempe om en plass i NM-landsfinalen. Bak fra venstre: trener og lagleder Asle G. Halleraker, Ermina Agasøster, Gabriele Verketyte, Hanne Margrethe Bua, Maja Aronsen, Synneva Gjerde, Elin Sivertsen og trener Svein Olaf Bua. Foran fra venstre: Oda Luggenes By, Stine Westvik, Milla Christiansen, Tyra Wistrøm, Sunniva Meling, Sophia Nygård.

Ett sett unna NM – håpet lever videre

Sveios J17-lag i volleyball var ett sett unna å bryte en rekke på 13 år, samtidig som håpet om NM plass til landsfinalen ikke er helt ute.

Publisert Sist oppdatert

Sveio-jentene leverte et sterkt regionsmesterskap i Sandslihallen utenfor Bergen i helgen, noe som tok dem helt til en bronsefinale der en direkte NM-plass til landsfinalen i Kristiansand sto på spill.

I den avgjørende kampen mot Framnes IL, åpnet Sveio best og tok første sett i kampen 25-22.

– Har aldri vært nærmere

– Vi har aldri spilt så bra som vi gjorde i starten av den kampen, sier trener og lagleder Asle Halleraker.

Dessverre for jentene i rødt ble motstanden for tøff. Framnes IL var ett par hakk sterkere og vant både det andre og tredje settet med god margin.

– Vi har aldri vært nærmere å komme oss til et NM på kvinnesiden på 13 år. Med litt mer erfaring og flyt hadde vi vært der, legger Halleraker til.

Bonusplass kan gi NM-tur

Selv om den direkte NM-plassen glapp, er ikke håpet om Kristiansand og NM ute. Sveio har meldt seg på venteliste for en bonusplass, dersom Hordaland blir tildelt en ekstra NM-billett.

Halleraker forklarer at tildelingen av en slik plass henger sammen med hvordan lag fra regionene har gjort det i tidligere Norgesmesterskap.

– Strand-Ulv IL fra Hordaland tok andreplass i NM i fjor. Slike resultater kan telle positivt når det skal avgjøres hvilke regioner som får en ekstra plass. Det kan gi oss en mulighet, og det er det vi er veldig spente på nå, sier han.

Om Sveio får NM-tur til Kristiansand, blir avgjort i løpet av ei uke.

Powered by Labrador CMS