nyhende

Vikse gamle skule for sal
Å vera eigar av Vikse gamle skule har tæra på økonomien til Straumavegen velforening. No ser dei fram til å selja.

Vikse gamle skule skal seljast

Sveio kommune går nå ut med tilbod til lag og organisasjonar om å kjøpa Vikse gamle skule.

Publisert Sist oppdatert

Vikse gamle skule blei godkjent overdratt til Søre Sveio bygdeungdomslag i 1988. I samband med nedlegging av bygdeungdomslaget i 2016, aksepterte kommunen ei overdraging av bygget til Smørsund velforening, under føresetnad om vidareføring av forkjøpsrett og moglegheit for at andre lag og organisasjonar i krinsen kan overta bygget.

Smørsund bygdelag er ikkje oppløyst, men ønskjer ikkje lenger å sitja med bygget. Sveio kommune har fått førespurnad om å nytta forkjøpsretten, men kommunen ser ikkje nokon konkret nytte for bygget til eiga verksemd.

Derfor blir det nå undersøkt om andre organisasjonar i Vikse-krinsen er interesserte i å overta huset.

– Når det gjeld forkjøpsrett har me så langt ikkje fått tilbakemelding frå lag og organisasjonar som ønskjer å overta bygget, opplyser kommunalsjef i Sveio, Kenneth Tollefsen.

Sveio kommune oppfordrar interesserte til å ta kontakt.

Powered by Labrador CMS