nyhende
Hils på Sveios nye økonomisjef
Mandag 5. mai hadde Cathrine Ellingsen sin første arbeidsdag som ny økonomisjef i Sveio kommune. Nå er hun i gang med å bli kjent med både nye kollegaer og en ny arbeidsplass.
– Jeg fikk tilbud om jobben i januar, og har gledet meg til å komme i gang siden, sier den nye økonomisjefen.
Ellingsen har jobbet med regnskap i Karmøy kommune siden 2009, og har hatt stillingen som regnskapssjef siden 2014 frem til hun nå startet i Sveio.
– Mye av yrkeslivet mitt har vært i Karmøy, men jeg er opprinnelig fra Haugesund og bor der fortsatt, forteller hun.
I Sveio tar Ellingsen over stafettpinnen etter Peter Olav Lura. Hun forteller at det var muligheten til å bruke kompetansen sin på et bredere fagfelt og bidra til det store bildet som gjorde at hun ønsket seg nordover.
– Den største forskjellen blir at jeg nå jobber mer på et overordnet nivå. Jeg skal fortsatt ha ansvar for regnskap og lønn sammen med resten av økonomiavdelingen, men får også en rolle i rådmannens ledergruppe, der jeg skal bidra inn i både administrative og politiske prosesser.
Bruker de første dagene til å bli kjent
De første dagene har Ellingsen brukt til å sette seg inn i sine nye arbeidsoppgaver og bli kjent med sine nye kollegaer.
– Jeg har fått et veldig godt inntrykk av de nye kollegaene. Det er en dyktig og hyggelig gjeng her, forteller hun.
Selv om veien til jobb nå går i motsatt retning enn før, forteller Ellingsen at morgenrutinen forblir den samme.
– Da jeg jobbet i Karmøy, brukte jeg ofte kjøreturen til å høre på nyheter eller musikk. Så for meg passer det egentlig helt fint med 20 minutters reisevei til jobb, sier Ellingsen.
Familie og frivillighet
Ellingsen har tre voksne barn, som alle bor i Haugesund, og venter nå spent på å bli mormor for andre gang.
Utover å bruke tid med familien, er Ellingsen også engasjert i frivillig arbeid – blant annet som medlem av fylkesstyret i Hørselshemmedes Landsforbund Rogaland.
– Det er fint å ha noe å engasjere seg i. Noen ganger tenker man at man bør trappe litt ned, men så blir man med videre likevel, sier hun med et smil.
Selv om Ellingsen forteller at hun til nå stort sett bare har kjørt forbi Sveio, ser hun fram til å ta fatt på nye arbeidsoppgaver og bli kjent med både kommunen og innbyggerne.