Sveio drill har de sist tre ti-årene arrangert julemesse første adventshelgen, og tradisjonen tro blir det også i år julemesse, men denne gangen med ny vri. Julemessen har byttet navn til julemarked og vi ønsker utstillere fra fjern og nær velkommen til et hyggelig julemarked på Vigdartun.
Alle utstillerene som kommer på selger håndlagde og hjemmeproduserte produkter. Sveio drill vil også ha eget salgsbord med hjemmelagd julepynt, strikk, julekaker m.m. Vi håper at mange har lyst til å komme, her får en kjøpt lokale og kortreiste julegaver og annet en trenger til jul.
Det blir spennende å prøve en ny vri på julemarkedet. Det er alltid lunt og koselig på i hallen, med god plass til både små og store. Drillshow er også tradisjon, der alle utøverne i troppen deltar. Nissefar kommer på besøk med noe godt i sekken, og det blir tegnekonkurranse med premier. Åresalg med fine premier hører med på markedet og vi trekker også julelotteriet. I kafeen vår blir det noe for enhver smak. Inntektene fra julemarkedet går til konkurranser og drift av troppen.
Juleshowet og julelotteriet ble i fjor sendt digitalt. Vi er veldig glade for at vi i år kan gjennomføre julemarkedet. Første halvdel av 2021 var litt utfordrende for troppen, men om ikke alt ble slik vi hadde tenkt, så har det likevel vært fint. I de siste fire ukene har troppen deltatt på ikke mindre enn tre konkurranser og har fått mange flotte resultater, hele 67 gull, sølv og bronse ble det. Vi har 32 utøvere i alderen 7 til 17 år, og på juleshowet vil de vise noen av konkurranseprogrammene sine.
Julemarkedkomiteen i Sveio drill
Inger Emilie K. Panayiotou, Sigrund Breistig, Elisabeth Førre, Camilla Uri, Oddrun Jacobsen og Silje Fonnes