nyhende
Finalister til matpris
Extra Sveio har nådd finalen i Årets Matgledebutikk 2025. Av 160 påmeldte butikker står de igjen som én av fem finalister i den prestisjefylte konkurransen.
Konkurransen arrangeres av Tine og har en 20 år lang tradisjon i dagligvarebransjen. Målet er å løfte fram butikker som sprer matglede, inspirerer til matlaging og gir kundene gode handleopplevelser.
I år har interessen vært rekordstor, med hele 160 butikker påmeldt. Blant de fem finalistene i lavpriskategorien finner vi Coop Extra Rakkestad, Coop Extra Sveio, Bunnpris Elnesvågen, Rema 1000 Digernes og Coop Extra Alvdal.
– Vi er utrolig stolte av å være nominert til denne prisen. Dette er et resultat av den fantastiske innsatsen alle våre ansatte legger ned hver eneste dag for å skape gode handleopplevelser for kundene våre. Siden vi også er medlemseid er det ekstra viktig for oss å kunne dele inspirasjon og matglede i hverdagen, sier butikksjef Rebekka Lye i en pressemelding fra Coop.
Imponerte juryen
Juryen vurderer både kreativitet, matglede og resultater i konkurransen. Prosjektleder Camilla Heggelund trekker fram at Extra Sveio har gjort seg bemerket med blant annet smaksprøver og oppskrifter.
– Extra Sveio har utmerket seg med inspirerende sameksponeringer, smaksprøver, gode oppskrifter og personlig informasjon som har vært til glede for kundene. De har virkelig gjort seg fortjent til denne nominasjonen, sier Heggelund.
Finale i Oslo
Hvem som stikker av med seieren blir klart under Ostens Dag i Oslo 30. oktober. Premien til vinnerbutikkene er en faglig tur til Helgeland og Vega, med ostesmaking, besøk på Sømna Ysteri og middag på Vega Havhotell.
– Dette er en kåring mange følger med på, og vi krysser fingrene for at vi kan ta med en seier hjem til Sveio, avslutter Lye.